Pro prvňáčky

Balíčky pro prvňáčky

Jak by měl takový balíček pro prvňáčka vypadat?

Je třeba zdůraznit, že každá škola má jiné požadavky na základní výbavu prvňáčků ve škole. Nicméně se najde pár základních věcí, které najdete ve většině balíčků a v seznamech od učitelů. Balíčky zpravidla dávají v první třídě školy prvňáčkům na začátku školního roku, seznam zpravidla v červnu toho roku. Představíme vám i pár takových balíčků níže. Co byste měli očekávat v balíčku od školy najdete v rámci seznamu od učitele/školy.

Naše představa ideálního balíčku pro prvňáčka

Co by se ještě mohlo hodit (není povinné)

  • Desky na učebnice A4 a A5
  • Sáček na obuv (cvičky) + tělocvik
  • Box na svačinu
  • Lahev na pití
  • Stojánek na knížku
  • Zástěra na malování (ideálně vyzkoušet v krámě)
  • Ubrus na lavici
  • Paleta
  • Kufřík/krabici na VV nebo kapsář na lavici


 A kde je pero? 

I na to máme odpověď. Často se nás rodiče budoucích prvňáčků ptají, jaké pero bychom jim doporučili. Je tu jednoduchá odpověď - ZATÍM ŽÁDNÉ. A jak to? Děti zpravidla začínají psát v první třídě obyčejnou tužkou, aby si osvojili umění psát. Tužku totiž mohou jednoduše gumovat a píše se jim s ní snadněji. V průběhu první třídy, někdy kolem Vánoc, dostanete od učitelky instrukce, které pero preferuje pro psaní s dětmi, může se i stát, že správné pero dostanou děti od Ježíška. Někdy mohou šikovnější děti dostat pero dříve, než ostatní. Každé dítě se učí jiným tempem. Pokud vybíráte správné pero pro vašeho prvňáčka a učitel vám doporučil několik variant, doporučujeme s vaším prvňáčkem zajít do papírnictví, nebo poprosit učitele, aby si daná pera mohl žák vyzkoušet. Důležité je zjisti, co mu padne do ruky a vyzkoušení je ta nejjednodušší cesta. 
Z těchto důvodů radíme rodičům, ať s koupí správného pero počkají na instrukce učitelky. 

Ptáte se jaké značky výrobků pro balíček doporučujeme? 

Rozhodně doporučujeme kupovat výbavu ve specializovaných obchodech, zkrátka v papírnictví, kde vám i obsluha poradí. Doporučujeme vám si prohlédnout naši nabídku a najdete vše potřebné, co potřebujete v dostatečné kvalitě. V případě, že vám škole říká například, že preferuje značku Koh-I-Noor znamená tom, že potřebují kvalitní výrobku, aby kryly. My v takovém případě doporučujeme i jiné, levnější, značky jako např. MFP, které odpovídají požadovanou kvalitou.


Příklady balíčků připravených v minulých letech

Balíček č.1 

Obsah balíčku

balicek2

 

 


balicek2_1

Balíček č.2

Obsah balíčku